Jak schudnąć z brzucha?

jakschudnaczokolicud

 

Każdy z nas w którymś etapie swojego życia borykał się z problemem odkładającej się w różnych częściach ciała tkanki tłuszczowej. Jest to przypadłość zarówno kobiet, jak również mężczyzn. Z naszych obserwacji i waszych wypowiedzi można wyciągnąć wnioski, że zdecydowanie najbardziej kłopotliwy okazuje się tłuszczyk odkładający się na brzuchu. Jakie są przyczyny jego pojawiania się? Można wyliczać bez końca, gdyż mogą to być problemy zdrowotne, brak ruchu, objadanie się, podjadanie między posiłkami, zbyt mała ilość snu. Przyczyn jest wiele, tak jak ludzi. Nie można jednoznacznie stwierdzić, co powoduje gromadzenie się tkanki tłuszczowej.

Jest kilka kroków, które pomogą tobie przybliżyć się do płaskiego brzucha. Proces ten można podzielić na kilka etapów, które powinniśmy realizować w ciągu dnia. Jesteśmy przekonani, że stosowanie się do tych wskazówek przybliży ciebie do osiągnięcia satysfakcjonującej sylwetki. Musisz sobie zdać sprawę, że prawdopodobnie popełniasz kilka kluczowych błędów, przez co odkłada się tobie w pasie nieestetycznie wyglądający tłuszczyk. Wprowadzenie do swojego stylu życia kilku zasad przyczyni się do osiągnięcia płaskiego brzucha i zaowocuje pięknym wyglądem.

Zaledwie kilka kroków pomoże Tobie uzyskać płaski brzuch:

Krok pierwszy– Śpij minimum 7 godzin dziennie.

Krok drugi– Jedz posiłki o stałych porach.

Krok trzeci– jedz mniejsze porcje.

Krok czwarty– Rób przerwy podczas pracy.

Krok piąty– Wykonuj krótkie ćwiczenia.

Krok szósty– odpowiednia dieta.

Krok siódmy- tabletki na odchudzanie.

Krok pierwszy- Śpij minimum 7 godzin dziennie.

Prowadzisz nocny tryb życia? Masz ciężką pracę i zarywasz nocki? Powoduje to, że skracasz swój sen do 5-6 godzin dziennie? Z takim podejściem na pewno nie pozbędziesz się tkanki tłuszczowej z brzucha. Dlaczego? Badania pokazały, że dorosły człowiek powinien spać minimum 7 godzin dziennie, a optymalny czas snu wynosi 8 godzin. [1] Zastanawiasz się, co jedno ma wspólnego z drugim? Ma i to wiele. Osoby, które ograniczają swój sen do kilku godzin dziennie, zdecydowanie częściej podjadają między posiłkami i mają większy apetyt niż osoby, które stosują się do zalecanych ośmiu godzin snu dziennie. Nasz organizm wydziela takie hormony jak: lektyna i grelina. To właśnie leptyna hamuje łaknienie, a grelina odpowiada za uczucie głodu. Niedobory snu wpływają na zaburzenia naszego organizmu, co prowadzi do zwiększenia poziomu greliny we krwi i obniżenia poziomu leptyny, w skutek czego w ciągu dnia częściej chce nam się jeść. Zbyt krótki sen pociąga za sobą ryzyko zaburzeń hormonalnych, dlaczego trudniej nam pozbyć się tłuszczyku z brzucha.

jak schudnąć z brzucha

Krok drugi- Jedz posiłki o stałych porach.

Jednocześnie musimy sobie zdawać sprawę, że przyzwyczajenie naszego organizmu do regularności przekłada się na efektywność kuracji odchudzających. Nieregularne wstawanie, zbyt krótki i zbyt długi sen przyczyniają się do zwiększenia apetytu i podjadania o różnych porach. Nie jest to dobre, gdyż nasz organizm jest całkowicie rozregulowany. Ma to negatywny wpływ na nasz organizm, gdyż spada tempo przemiany materii, co przekłada się na gromadzenie się tkanki tłuszczowej między innymi na brzuchu. Dlatego też, istotne jest spożywanie posiłków o tej samej porze, aby organizm dostawał sygnał, ż teraz jest pora jedzenia. Nieregularne jedzenie wprowadza organizm w pewne rozchwianie, co przekłada się na magazynowanie tłuszczy. A tego przecież nie chcemy prawda?

Krok trzeci- jedz mniejsze porcje.

Doskonałe efekty można osiągnąć poprzez spożywanie mniejszych ilości jedzenia. Jak to osiągnąć? Spróbuj jeść posiłki na mniejszych talerzach niż dotychczas. Będziesz wtedy nakładać na talerz mniej jedzenia, a tym samym mniej go spożyjesz, a uczucie sytości pozostanie. Jest to prosty sposób, aby oszukać mózg i pozbyć się kilogramów z naszego brzucha.

Krok czwarty- Rób przerwy podczas pracy.

Badania pokazują, że kilkugodzinna praca nad zadaniem bez żadnej przerwy negatywnie wpływa na nasz organizm przyczyniając się do spowolnienia przemiany materii, jak również odkładania się tłuszczu i nieprzyjemnych wzdęć. [2] Konieczne jest zatem robienie przerw i odchodzenie od biurka, zrób sobie krótkim spacer po mieszkaniu, czy biurze, zrób sobie herbatę. W bezruchu tłuszcz oplata mięśnie przyczyniając się do ich wiotczenia.

Krok piąty- Wykonuj krótkie ćwiczenia.

Możliwe jest pozbycie się nadmiernych kilogramów z brzucha poprzez niewielki nadkład energii. Jak to możliwe? Wystarczy w ciągu dnia wykonywać proste ćwiczenia, ale w sposób intensywny. Jest to ważne z tego względu, że po intensywnym wysiłku organizm potrzebuje dużych zasobów energii, aby się zregenerować. Energii tej szuka w pokładach tłuszczu między innymi na brzuchu. Najskuteczniejsze okazują się wszelkie ćwiczenia powodujące napinanie wszystkich mięśni brzucha.

odchudzanie z brzucha

Krok szósty- odpowiednia dieta.

Każdy z nas ma swoje ulubione potrawy, mniej lub bardziej kaloryczne. To od nas zależy, co wprowadzamy a co usuwamy z naszej diety. Aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, które produkty pomogą przyspieszyć spalanie tłuszczy z naszego organizmu. Chcąc pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, musimy zadbać o to, by w naszej diecie nie zabrakło wielu cennych składników. Jest wiele produktów, które pełnią rolę naturalnych spalaczy tłuszczu. Mowa tutaj między innymi o takich przyprawach jak kurkuma, imbir, curry, czy ocet jabłkowy. Badania pokazują, że zielona i czerwona herbata również pozytywnie wpływają na nasz organizm podczas stosowania kuracji odchudzających. [3] Lubisz owoce i warzywa? Fantastycznie! Wzbogać swoją dietę o dodatkowe ilości jabłek, truskawek, gruszek, malin, jagód, śliwek, czy też pomidorów, selera, fasoli, grochu. Wybieraj produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu. Mięsożercy powinni skoncentrować się na baraninie, dziczyźnie, cielęcinie i łososiu.

Zagłęb się w temat i sprawdź, które jeszcze składniki pozytywnie wpływają na redukcję tkanki tłuszczowej.

Krok siódmy- tabletki na odchudzanie.

Zarówno dieta, ćwiczenia pomogą tobie w osiągnięciu płaskiego brzucha, ale błędem jest zakładanie, że to jedyny czynnik, który ma wpływ na utratę tkanki tłuszczowej. Wzbogacenie diety o wysokiej jakości tabletki odchudzające, pomoże w pozbyciu się nieestetycznych fałdek, a tym samym w poprawie naszej pewności siebie. Decydując się na tabletki na odchudzanie powinniśmy wybierać jedynie te cieszące się wysoką skutecznością, potwierdzone licznymi badaniami naukowców. Odpowiednia suplementacja ma korzystny wpływa na nasz organizm, gdyż uderza w źródło problemu przyspieszając przemianę materii, zmniejszając uczucie głodu, utrzymując odpowiedni poziom cholesterolu we krwi. Co więcej wysokiej jakości suplementy na odchudzanie regulują poziom cukru, dzięki czemu jesteśmy w stanie kontrolować nasz apetyt, dzięki czemu nie będziemy podjadać między posiłkami. Skuteczność tabletek na odchudzanie wynika z odpowiedniego doboru wyselekcjonowanych składników, dobranych w odpowiednich proporcjach. Nie ma się co dziwić, że tabletki na odchudzanie cieszą się taką popularnością. Stanowią one doskonałe wzbogacenie diety, co przekłada się na płaski brzuch i to bez zbędnych wyrzeczeń. Jednocześnie warto podkreślić, że wybierając tabletki na odchudzanie otrzymujemy:

  • Szybszą przemianę materii,
  • Mniejszy apetyt,
  • Większe uczucie sytości,
  • Dodatkową porcję energii,
  • Dobrze ukształtowaną sylwetkę,
  • Lepsze samopoczucie,
  • Motywację do działania.

Chcąc pomóc w odnalezieniu najlepszej suplementacji przygotowaliśmy ranking najskuteczniejszych tabletek na odchudzanie. Zapoznaj się z nim już dziś!


  1. Chaput JP, Dutil C, Sampasa-Kanyinga H. Sleeping hours: what is the ideal number and how does age impact this?Nat Sci Sleep. 2018;10:421‐430. Published 2018 Nov 27. doi:10.2147/NSS.S163071
  2. Mailey EL, Rosenkranz SK, Casey K, Swank A. Comparing the effects of two different break strategies on occupational sedentary behavior in a real world setting: A randomized trial. Prev Med Rep. 2016;4:423‐428. Published 2016 Aug 9. doi:10.1016/j.pmedr.2016.08.010
  3. Onakpoya, Igho & Terry, Rohini & Ernst, Edzard. (2011). The Use of Green Coffee Extract as a Weight Loss Supplement: A Systematic Review and Meta-Analysis of Randomised Clinical Trials. Gastroenterology research and practice. 2011. 10.1155/2011/382852.

Be the first to comment on "Jak schudnąć z brzucha?"

Leave a comment