Jak skutecznie schudnąć?

jak skutecznie schudnąćOdchudzanie wiąże się z koniecznością wprowadzenia zmian w swoim stylu życia, jak również nastawienie się na wiele ograniczeń. Przystępując do diety powinniśmy być odpowiednio zmotywowani, gdyż jest to podstawa do osiągnięcia sukcesu. Musimy również mieć na uwadze to, by nie powrócić do starych przyzwyczajeń, gdyż może to wpływać na pojawienie się efektu jojo.

Odpowiednio zaplanuj proces odchudzania

Musisz uświadomić sobie, że większość diet swoją skuteczność opierają na utracie nagromadzonej w organizmie wody. Po zakończeniu diety, często borykamy się z efektem jojo, gdyż powracamy do starych przyzwyczajeń. Dlatego też, niezbędna okazuje się zmiana stylu życia i to na długie miesiące. Musisz przygotować się na powolne chudnięcie i okresy, gdy mimo starań, waga ani drgnie.

Jedź mniej, a częściej

Udowodniono, że spożywanie posiłków w mniejszych ilościach daje zaskakujące efekty. Organizm przyzwyczaja się do mniejszej ilości dostarczanego pożywienia, dzięki czemu towarzyszy nam uczucie sytości, a tym samym nie podjadamy między posiłkami. Pozytywne efekty przynosi również spożywanie posiłków na mniejszych talerzach, gdyż wydaje nam się, że zjadamy więcej niż jest w rzeczywistości. Przygotuj sobie dietę składającą się ze śniadania, obiadu i kolacji. Wprowadź również drugie śniadanie i podwieczorek, co będzie zapobiegać większym spadkom poziomu cukru we krwi, skutkującym wywołaniem uczucia głodu.

posiłki na diecie

Planuj posiłki z głową

Doskonałe efekty można osiągnąć poprzez skrupulatne zaplanowanie posiłków na cały tydzień, gdyż w ten sposób przyzwyczajamy się do zmian w naszej diecie. Ponadto, robiąc listę zakupów jest mniejsze prawdopodobieństwo, że w napadzie głodu zdecydujemy się na zakup niezdrowych przekąsek, czy Fast foodów. System ten pozwala również kontrolować ilość spożywanych w ciągu dnia kalorii.

Nie rozpraszaj się

Istotna również okazuje się koncentracja podczas posiłków. Nie powinniśmy rozpraszać się przed telewizorem, czy gazetą, gdyż w takich sytuacjach nie zauważamy, kiedy jedzenie zniknęło z naszego talerza i sięgamy po dokładkę. Jedząc powoli i w spokoju zjadamy zdecydowanie mniej, co potwierdzają naukowcy.

Kontroluj ilość przyjmowanych płynów

Nie możemy zapominać o spożywaniu minimum 2 litrów wody dziennie, gdyż to właśnie ona przyczynia się do rozkładania tłuszczy. Niezbędna okazuje się rezygnacja z wszelkich napojów słodzonych, zarówno cukrem jak i w wersji light. Musimy sobie uświadomić, że osoby, które są odwodnione częściej sięgają po słodycze, przekąski i są bardziej zmęczone.

woda a odchudzanie

Wprowadź aktywność fizyczną

Dieta dietą, ale nie zapominaj, że aktywność fizyczna przyczynia się do osiągania satysfakcjonujących rezultatów. Możesz rozpocząć od marszu, a następnie wprowadzać jazdę na rowerze, stepper, orbitrek. Kolejnym etapem będzie wprowadzenie treningu interwałowego, który zapewnia najszybsze spalanie kalorii i daje satysfakcjonujące efekty, a o to przecież Tobie chodzi. Ponadto nie można zapomnieć o systematyczności, gdyż dopiero wtedy zauważymy pożądane rezultaty. Zdajemy sobie sprawę, że początki mogą być trudne- jak z wszystkim. Musisz przyzwyczaić swój organizm do aktywności fizycznej, aby przyspieszać redukcję tkanki tłuszczowej.

Wprowadź do diety zieloną herbatę

Naukowcy potwierdzają, że picie dwóch lub trzech filiżanek zielonej herbaty dziennie ma pozytywny wpływ na skuteczność diety odchudzającej. Jak to możliwe? Zielona herbata ma znaczne właściwości oczyszczające, dzięki czemu jesteśmy w stanie pozbyć się z organizmu wszelkich toksyn. Pamiętaj jednak, że zieloną herbatę zaparzamy w temperaturze 80 stopni, tak by nie straciła swoich właściwości. [1]

Postaw na błonnik

Wprowadź do swojej diety produkty, które zawierają wysoki wskaźnik błonnika, gdyż zapewnia on uczucie sytości, a przy tym stabilizuje poziom cukru we krwi. Wybieraj płatki owsiane zamiast tych słodkich. Zmień pszenne pieczywo na ciemne pełnoziarniste. Spowoduje to, że na dłużej będzie towarzyszyć tobie uczucie sytości i nie będziesz podjadać między posiłkami. Wprowadź do swojej diety większą ilość warzyw, gdyż to właśnie one zwiększają udział sycącego błonnika pokarmowego, przywracając równowagę kwasowo-zasadową. [2]

Właściwa suplementacja

Stosujesz się do wszystkich zaleceń, a efektów jak nie było, tak nie ma?

suplementacja

Wypróbuj tabletki na odchudzanie, które charakteryzują się dużą skutecznością w walce z nadmiernymi kilogramami. Odpowiednio opracowany skład, w którym to można znaleźć składniki pochodzenia naturalnego sprawia, że możemy zapomnieć o negatywnych skutkach ubocznych. Badania pokazują, że systematyczne przyjmowanie tabletek na odchudzanie przyśpiesza metabolizm i tempo spalania tłuszczu, a po drugie ogranicza apetyt i daje uczucie sytości. Wybierając tabletki na odchudzanie możesz zapomnieć o napadach głodu, a przy tym skupiasz się na kontrolowaniu ilości spożywanych kalorii. Co więcej większość tabletek na odchudzanie reguluje proces wypróżniania, niwelując uprzykrzające życie zaparcia.

Istotne jest korzystanie jedynie ze sprawdzonych źródeł, aby mieć gwarancję oryginalności produktu. Tylko wówczas mamy pewność, że kupujemy produkt odpowiednio przygotowany i sprawdzony przez naukowców.

Co więcej wybierając tabletki na odchudzanie, pozbywamy się nadmiernych kilogramów, ale również wydalamy z organizmu wszelkie toksyny, które wpływają na nasze samopoczucie i ogólny stan organizmu.


  1. https://www.medicalnewstoday.com/articles/318611
  2. Miketinas DC, Bray GA, Beyl RA, Ryan DH, Sacks FM, Champagne CM. Fiber Intake Predicts Weight Loss and Dietary Adherence in Adults Consuming Calorie-Restricted Diets: The POUNDS Lost (Preventing Overweight Using Novel Dietary Strategies) StudyJ Nutr. 2019;149(10):1742‐1748. doi:10.1093/jn/nxz117