Nadwaga a tabletki na odchudzanie

Nadwaga a tabletki na odchudzanieProblem nadmiaru kilogramów dotyczy wielu ludzi. To przede wszystkim spore ryzyko poważnego zagrożenia zdrowia i życia. Dlatego trzeba z tym walczyć. Jednym z częściej pojawiających się pytań w kontekście odchudzania brzmi „Nadwaga a tabletki na odchudzanie? Jakie stosować i czy w ogóle?”. Podpowiadamy

Czym jest nadwaga?

Odpowiedź na tak postawione pytanie wydaje się być proste. Przecież jeśli ktoś jest gruby, to to widać. Ale co właściwie oznacza nadwaga i kiedy faktycznie staje się ona problematyczna? Patrząc na to czysto „encyklopedycznie” to nadwaga jest w sytuacją w której powstaje nadmiar tkanki tłuszczowej ogólnie przyjęte zalecenia zdrowotne.

Do stwierdzenia nadwagi i jej stopnia wykorzystuje się wskaźnik masy ciała (BMI). Jego obliczenie jest banalne. Wzór to: masa człowieka w kilogramach podzielona przez kwadrat jego wzrostu w metrach.  To co otrzymamy, wskazuje czy cierpimy na nadwagę i w jakim stopniu. BMI powyżej 25 to nadwaga. W przypadku rasy żółtej wskaźnik ten wynosi 23.

Istnieje też kwestia tak zwanego optymalnego BMI. Jest on między innymi zależny od wieku. I tak na przykład dla osób w wieku 25-34 wynosi między 20 a 25.

Jak walczyć z nadwagą?

Kolejne pytanie na które odpowiedź wydaje się być proste. Jeśli jednak by tak było, to wiele osób by z tego skorzystało. I doprowadziło do końca. A prawda jest taka, że sam proces zrzucania kilogramów może być trudny. I to nie tylko dlatego, że na przykład nie jesteśmy w stanie zapanować nad podjadaniem. Niektóre problemy zdrowotne mogą w znacznym stopniu utrudnić proces zrzucania nadmiaru kilogramów. Ten ostatni jest również zależny na przykład od wieku, płci itd.

Natomiast walczyć z nadwagą trzeba skutecznie. Bo dzięki temu zmniejszamy między innymi ryzyko zawału serca.

Nadwaga a tabletki na odchudzanie

Nadwaga a tabletki na odchudzanieW dalszej części wpisu znajdziecie porady dotyczące między innymi zasad żywienia, które usprawnią proces spalania tkanki tłuszczowej. W tym momencie zajmiemy się chętnie stosowanym rozwiązaniem wspierającym odchudzanie. Preparaty te można podzielić na dwie podstawowe grupy. W jednej z nich znajdują się tabletki na odchudzanie opart o tzw. chemię. W drugiej preparaty oparte wyłącznie o naturalne składniki. Najczęściej są to wyciągi lub ekstrakty z roślin.

W tej pierwszej grupie znajdują się również leki, przepisywane – jak łatwo się domyślić – na receptę. Muszą być one przyjmowane pod ścisłą kontrolą.

Wśród preparatów opartych o „chemię” znajdują się też niestety preparaty, które mogą być poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Przede wszystkim „mamią” one ogromnymi wynikami, które mają się pojawić w wyniku ich stosowania. Ich rzeczywiste efekty zwykle jednak bardzo mocno odbiegają od rzeczywistości. Przede wszystkim jednak preparaty te są niebezpieczne. Zawierają w sobie na przykład składniki, które są zakazane na terenie Unii Europejskiej.

Posiadają liczne skutki uboczne. Stanowiących zagrożenie dla zdrowia i życia. Jednym z częściej w tym kontekście przykładów jest Adipex (nie można go legalnie kupić w UE, poza Czechami). Do skutków ubocznych, które może on wywołać zalicza się między innymi rozdrażnienie, wzrost ciśnienia, wymioty i biegunki. W niektórych przypadkach jego stosowanie może doprowadzić do śmierci!

Naturalne tabletki na nadwagę

To bardzo duża grupa preparatów wspierających na odchudzania. Jak zostało wspomniane  są to bezpieczne rozwiązanie. Oczywiście warto się w tej kwestii dobrze jest się dokładnie przyjrzeć składowi takiego suplementu. Część z takich produktów wykorzystuje podobne rośliny.

Co jakiś czas pojawiają się pewne naturalne składniki, które zyskują spore grono zwolenników. Nimi zajmiemy się za chwilę. Natomiast warto w kontekście na naturalnych tabletek na odchudzanie zwrócić uwagę na pewną ważną sprawę. Wiarygodność. W sieci znajdziecie mnóstwo ofert takich preparatów. Podobnie jak ogłoszeń  na grupach i forach internetowych, gdzie takowe możesz kupić. Problemem jest brak weryfikacji od kogo i co tak naprawdę kupujesz. Bardzo często to po prostu wyciąganie pieniędzy.

Najlepsze składniki tabletek na odchudzanie

Co jakiś czas pojawia się coś nowego i zdobywa grono zwolenników, albo zostaje strącone w niebyt. Od jakiegoś czasu jednak ten top składników tabletek na odchudzanie jest w miarę stały. Znajdują się w ekstrakty z roślin o bardzo ciekawych właściwościach. Nie tylko związanych stricte z procesem wspomagania odchudzania.

Zielony jęczmień

młody zielony jęczmieńI w zasadzie od takiego składnika właśnie zaczniemy. Ma on wpływ między innymi na stan skóry i jakość włosów. Zielony jęczmień przede wszystkim wspiera detoksykację organizmu. I właśnie między innymi dzięki temu ma wpływ na proces spalania tkanki tłuszczowej. [1] Niektóre z toksyn skutecznie ograniczają prawidłowe działanie układu pokarmowego (w tym również metabolizmu). Efektem jest tycie lub właśnie problem z pozbyciem się nadmiaru kilogramów.

Jednym z najchętniej wybieranych preparatów z zielony jęczmieniem jest Green Barley Plus. Po pierwsze zawiera najsilniejszy ekstrakt z tej rośliny. To preparat w którym połączono umiejętności zielonego jęczmienia z jednym z najsilniejszych spalaczy tkanki tłuszczowej – roślinie o nazwie Garcinia Cambogia. Więcej informacji na temat Green Barley Plus znajdziecie na oficjalnej stronie producenta tego preparatu.

Biopiperyna

bioperineA to akurat przykład nowego składnika, który szturmem zdobył serca osób, wspomagających odchudzanie różnego rodzaju preparatami. Biopiperyna skutecznie wspiera proces spalania tkanki tłuszczowej. Druga właściwość biopiperyny to przyspieszanie metabolizmu i jednocześnie wspomaga przyswajanie poszczególnych składników mineralnych i witamin. Dlaczego jest to ważne, właśnie w czasie odchudzania? Bo zwykle w tym czasie nam ich brakuje. Niestety bardzo często jest to efekt zbyt radykalnego jadłospisu. [2]

Piperinox to najpopularniejszy preparat z biopiperyną. Zawiera w sobie aż 7 w pełni naturalnych składników. Razem działają na kilku płaszczyznach, a ich wspólnych celem jest wspomagania odchudzanie. Więcej na temat Piperinox możecie przeczytać na jego oficjalnej stronie.

African Mango

african mangoTo zdecydowanie najstarszy składnik z opisanych tutaj. Weteran tabletek na odchudzanie. Wciąż ma swoje grono zwolenników. Jego działanie skupia się na dwóch aspektach. Po pierwsze wspiera on metabolizm. Przyspiesza cały proces. Wyciąg z afrykańskiego mango ogranicza apetyt. A ten ostatni  – i chyba nikogo o tym nie trzeba przekonywać – jest największym wrogiem w czasie walki z nadwagą. [3]

Niesłabnącą popularnością o wielu lat cieszy się preparat African Mango. Zawiera w sobie najsilniejszy ekstrakt z tej rośliny. Koniecznie zajrzyjcie na stronę jego producenta.

Jak walczyć z nadwagą?

Oprócz wyżej wymienionych rozwiązań powinniście zwrócić uwagę jeszcze na parę spraw. Jeśli zależy Wam na szybkim pozbyciu się nadmiaru kilogramów, powinniście pamiętać o higienie snu. Brak lub nie wystarczająca ilość tego ostatniego może mieć negatywny wpływ na odchudzanie. Po pierwsze dlatego, że zwiększa się poziom hormonów stresu. To zwykle powoduje podjadanie. Problem również z metabolizmem. Oczywiście w pewnym uproszczeniu. Dlatego, jeśli zależy Wam na skutecznym pozbyciu się nadwagi, to musicie się wysypiać.

Kolejna sprawa to samopoczucie. Zresztą jest ono też połączone z snem i wspomnianym stresem. Bardzo często, kiedy walczymy z nadmiarem kilogramów, pojawia się właśnie gorsze samopoczucie. Chociażby z powodu ograniczeń jakie narzuca nam dieta i tego, że musieliśmy zrezygnować z wielu przyjemności. Przyczyną gorszego samopoczucia może być też niedobór pewnych składników, mających na nie pośrednie lub bezpośredni wpływ. To między innymi magnez. Odchudzanie to jedno, ale koniecznie trzeba przypilnować, aby nie wystąpiły niedobory witamin i pierwiastków.

Aktywność fizyczna – pasowałoby by o nią zadbać. Będzie po prostu łatwiej walczyć z nadwagą. Ale nie tylko jest „wartością dodaną” wynikającą z ruchu. Aktywność fizyczna pomaga między innymi zmniejszyć ryzyko poważnych problemów ze zdrowiem. Zwykle w tym kontekście wymienia się zawał serca i udar. Ale regularna aktywność fizyczna pozwala również ograniczyć problemy z układem kostnym. Ma też wpływ na stan mięśni i stawów. Koniec z ich bólem i przewlekłymi dolegliwościami.

aktywność fizyczna

Wybierając aktywność, która ma pomóc pozbyć się Wam tej nadwyżki kilogramów, przede wszystkim powinniście z pewną rezerwą do swoich umiejętności i kondycji. Bądźmy szczerzy, jeśli do tej pory przez te ostatnie kilka lat spędzaliście czas na serialach i pracy za biurkiem, to Iron Man nie jest dla Was. Lepiej zacząć od pół godzinnych przebieżek. Ważne, żeby były one regularne.

Oczywiście, chcąc się odchudzić, musicie też pamiętać o paru kwestiach związanych z jadłospisem.  W żadnym wypadku nie może on być radykalny. Głodówka to droga co najwyżej do efektu jo-jo, a nie zmniejszonej wagi.

Menu musi być po pierwsze stworzone z głową. Dostosowane do płci, wieku, a także formy aktywności (między innymi formy pracy). Powinien zawierać odpowiednie proporcje trzech najbardziej składników: węglowodanów, białka i tłuszczy. Te pierwsze – przede wszystkim złożone. W jak największym stopniu powinniście ograniczyć cukry proste. Zwykle w czasie odchudzania występują pod postacią owoców. I tak też powinno pozostać. Zastępują one słodycze, których to wielu osobom na diecie brakuje.

Kolejna sprawa to tłuszcze. Nie będziemy tutaj szli w stronę – popularnej skądinąd obecnie – diety ketogenicznej. Najważniejszym aspektem jest wymiana tłuszczy niezdrowych na te zdrowe. W tej drugiej grupie znajdują się między innymi: oliwa z oliwek, ryby i niektóre oleje. Nie można też nie wspomnieć o orzechach. Złe tłuszcze to przede wszystkim te trans. Znajdują się one głównie w produktach wysoko przetworzonych. Na diecie koniec również z tłustym mięsiwem.

Białko? Wspomniane już zostały ryby. Są one bardzo dobrym źródłem tego składnika. Oprócz nich w menu powinno się znaleźć chude mięso (drób, cielęcina) i produkty pochodzenia mlecznego. W pewnym stopniu również jajka. Te są ostatnie są przecież źródłem tak zwanego białka wzorcowego.

ranking tabletek na odchudzanie


  1. Zeng Y, Pu X, Yang J, et al. Preventive and Therapeutic Role of Functional Ingredients of Barley Grass for Chronic Diseases in Human Beings. Oxid Med Cell Longev. 2018;2018:3232080. Published 2018 Apr 4. doi:10.1155/2018/3232080
  2. Shah SS, Shah GB, Singh SD, et al. Effect of piperine in the regulation of obesity-induced dyslipidemia in high-fat diet rats. Indian J Pharmacol. 2011;43(3):296‐299. doi:10.4103/0253-7613.81516
  3. https://www.verywellfit.com/african-mango-for-weight-loss-90046