Spalacze tłuszczu – czym są i czy warto używać?

spalacze tłuszczuCoraz więcej się słyszy, że otyłość jest naszą chorobą cywilizacyjną i dotyczy osób w zasadzie w każdym wieku, o różnym kolorze skóry, czy pochodzeniu. Musimy sobie zdawać sprawę, że nadwaga wiąże się również z chorobami sercowo-naczyniowymi, czy nowotworowymi. Specjaliści apelują o większą aktywność fizyczną która przyczynia się do zachowania zdrowia, sprawności i prawidłowej masy ciała.

Czy ty również pragniesz być bardziej muskularny?

Pragniesz zachować niski poziom tkanki tłuszczowej?

Wybierz wysokiej jakości spalacz tłuszczu, który pomoże tobie uzupełnić dietę, jak również przyspieszy redukcję masy ciała. Nie ma się zatem co dziwić, że cieszą się one coraz większym zainteresowaniem zarówno kobiet, jak również mężczyzn.

Czym są spalacze tłuszczu?

Ogólnie rzecz ujmując są to powstałe na bazie wyselekcjonowanych składników suplementy diety, których zadaniem jest redukcja nagromadzonej w różnych częściach ciała tkanki tłuszczowej. Zadaniem spalaczy tłuszczu jest zwiększenie wydatku energetycznego, który ma bezpośredni wpływ na redukcję zbędnych kilogramów. Co więcej spalacze tłuszczu pomagają w krótszym czasie niż dieta i ćwiczenia wymodelować sylwetkę. Spalacze tłuszczu można podzielić na dwie grupy: lipolityczne oraz termogeniczne.

 • Spalacze lipolityczne- stymulują redukcję tkanki tłuszczowej w organizmie, zapobiegają gromadzeniu się tkanki tłuszczowej w przyszłości. Spalacze lipolityczne bazują przede wszystkim na takich składnikach jak: błonnik pokarmowy, algi, ekstrakt z imbiru, wyciąg z ananasa, wyciąg z yerba mate, wyciąg z zielonej kawy, ekstrakt z czerwonej herbaty pu-erh oraz ekstrakt z zielonej herbaty. Zapewniają one uczucie sytości.
 • Spalacze termogeniczne- stymulują układ nerwowy, podnosząc temperaturę ciała, co przekłada się na zużycie większej ilości kalorii. Ponadto, poprawiają one również naszą koncentrację oraz efektywność treningu. W ich składzie można między innymi wyróżnić: kofeinę, kapsaicynę, synefrynę, tyraminę.

spalacze tłuszczu co zawierają

Co zawierają spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu powstają na bazie najróżniejszych składników, ale większość suplementów bazuje na podobnym składzie i część spośród wszystkich składników jest wybierana przez wszystkich producentów.

 • Kofeina- przyczynia się do zwiększenia redukcji tkanki tłuszczowej, a przy tym zwiększa stężenie wolnych kwasów tłuszczowych we krwi. Udowodniono, że najlepsze efekty można osiągnąć poprzez spożywanie kofeiny przed lub w trakcie wysiłku niskointensywnego. [1]
 • L-karnityna – przyspieszenia tempa redukcji tkanki tłuszczowej.
 • Ekstrakt z zielonej herbaty – prowadzi do zwiększenia utleniania kwasów tłuszczowych, a przy tym przyspiesza przemianę materii. Ponadto, mocniej aktywuje organizm do zużycia energii.
 • Ekstrakt z czerwonej herbaty- Pobudza perystaltykę jelit, co powoduje wydzielanie soków trawiennych.
 • Pieprz kajeński- powoduje wzrost termogenezy oraz hamuje apetyt dzięki zawartości kapsaicyny.

Czy warto wprowadzać do diety spalacze tłuszczu?

Decydując się na wysokiej jakości suplementy powstałe w oparciu o wysokiej jakości odpowiednio wyselekcjonowane składniki możemy spodziewać się wsparcia w redukcji nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Niezmiernie istotne okazuje się stosowanie się do zaleceń odnośnie dawkowania preparatu. Musimy sobie uświadomić, że przyjmując większe ilości suplementu, niekoniecznie więcej stracimy na wadze, a jedynie może to mieć niekorzystny wpływ na nasz organizm. Zaleca się, by suplement przyjmować w możliwie najniższej dawce przez okres około 2 tygodni. Stopniowo będzie można ją zwiększać.

Jakie efekty zapewniają spalacze tłuszczu?

 • Redukują tkankę tłuszczową,
 • Optymalizują masę ciała,
 • Pomagają w budowaniu masy mięśniowej,
 • Pomoc w utrzymaniu odpowiedniej wagi bez efektu jojo,
 • Usprawnienie przemiany materii,
 • Pomoc we wchłanianiu składników odżywczych,
 • Utrzymanie odpowiedniego poziomu glukozy we krwi,
 • Zmniejszenie procesu syntezy tłuszczu.

Czy stosowanie spalaczy tłuszczu jest bezpieczne?

Wybierając spalacze tłuszczu powinniśmy przestrzegać zaleceń odnośnie dawkowania, a przy tym wybierać czasem nieco droższe suplementy, ale o sprawdzonym i potwierdzonym badaniami działaniu. Wówczas możemy być spokojni o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Odradzamy zakup spalaczy tłuszczu z niesprawdzonych źródeł, gdyż może to wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Co więcej spalacze tłuszczu dają doskonałe efekty w połączeniu z odpowiednią dietą , jak również regularną aktywnością fizyczną. Możemy wówczas liczyć na zdecydowanie szybciej zauważalne efekty.


 1. https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/weight-loss/expert-answers/caffeine/faq-20058459#:~:text=Caffeine%20alone%20won’t%20help,leads%20to%20noticeable%20weight%20loss.